Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 20 oktober 2020

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Restaurangskola

Besöksadress
Kungsgatan 44

Postadress
Gymnasie-och vuxenutbildningsförvaltningen
Värnhemsskolan
205 80 Malmö

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Administration

SKOLSEKRETERARE
Åsa Westerberg
040-34 32 00

RECEPTION
040-34 32 00

Skolledning

REKTOR
Marie Wennberg
040-34 37 58
0706-83 51 04
marie.wennberg@malmo.se


BITRÄDANDE REKTOR
Martina Bauer

0766-10 34 49
martina.bauer@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Jenny Fredriksson
0768-91 31 21
jenny.fredriksson@malmo.se


Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Ingrid Ingemansson
040-34 32 09 / 0721-812682
ingrid.ingemansson@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Peter S
trid
0734-03 02 13
peter.strid@malmo.se

KURATOR
Julia Nilsson
040-34 31 93 / 0733-40 01 08
julia.nilsson5@malmo.se

SKOLPSYKOLOG
Charlotta Lundgren
073-25 14 937
charlotta.lundgren@malmo.se

Våra restauranger

RESTAURANG FIRST FLOOR
Bordsbokning: 040-34 31 46

Öppettider:
Tisdag, torsdag, fredag
klockan 11.30–12.45

RESTAURANG SECOND FLOOR
Telefon: 040-34 49 02

Öppettider:
Onsdag–fredag
klockan 11.30–12.30

Konditori

KONDITORI MARGARETHA
040-34 31 68

Öppettider:
Måndag klockan 9–14
Tisdag–fredag klockan 9–15.30

Du hittar oss på hörnet Celsiusgatan – Fredmansgatan

Skriv till oss





Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.