Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 10 december 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Restaurangskola

Besöksadress
Kungsgatan 44

Postadress
Gymnasie-och vuxenutbildningsförvaltningen
Värnhemsskolan
205 80 Malmö

Reception
040- 34 32 00
varnhemsskolan@malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Administration

SKOLSEKRETERARE
Yvonne Nilsson
040-34 31 33
yvonne.e.nilsson@malmo.se


ADMINISTRATIV CHEF
Peter Grankvist
0732-30 28 96
peter.grankvist@malmo.se

SCHEMALÄGGNING
Birgitta Bergman
040-34 31 58
birgitta.bergman@malmo.se

Skolledning

REKTOR
Jerry Ahlström
040-34 31 85
Jerry.ahlstrom@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Gymnasiesärskola, Introduktionsprogram
Marie Wennberg
040-34 37 58
marie.wennberg@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Restaurang och livsmedel, Introduktionsprogram
Pia Sönnichsen
040-34 31 31
pia.sonnichsen@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Jenny Fredriksson
0768-91 31 21
jenny.fredriksson@malmo.se

Karin Lundberg
040-34 69 71
karin.lundberg@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Ingrid Ingemansson
040-34 32 09 / 0721-812682
ingrid.ingemansson@malmo.se


KURATOR
Julia Nilsson
040-34 31 93 / 0733-40 01 08
julia.nilsson@malmo.se

KURATOR
Cecilia Magnusson Svärd
040-34 32 17 / 0733-61 36 63
cecilia.magnusson-svard@malmo.se

Våra restauranger

BRASSERIE VÄRNHEM
Bordsbokning: 040-34 31 46

Öppettider:
Måndag–fredag kl. 11.30–12.45

RESTAURANG JÖRGEN
040-34 49 02

Öppettider:
Torsdag, fredag kl.11.30–12.30

Restaurang Jörgen finner du på plan 2.

Konditori och take-away

KONDITORI VÄRNHEM
040-34 31 68

Öppettider:
Måndag kl. 10-14
Tisdag–fredag kl. 9–15.30

Du hittar oss på hörnet Celsiusgatan – Fredmansgatan

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. *